FaceBook Twitter WordPress YouTube Pinterest

A. Levent Bekdik

Contact Details

Details

Name: A. Levent Bekdik
Certification: Bars Facilitator
Phone: +90 533 772 6834
Location: Sahil Yolu 2 No 81 Guvercinlik Bodrum
Mugla
Türkiye
Email Email A. Levent Bekdik

About A. Levent Bekdik

Hello there,

I was born in 01/05/1954. I am married and have a son. I spent my childhood and education years going from one city to another because of my late father`s duties. Finaly I graduated from İ.İ.T.İ.A. Galatasaray School of Business Management with BA degree.

After 30 + years of working life weighted more in the automotive sector I decided to quit everything in order to spare more time to myself, my sole aim was just do what I wanted to do.

I love to read and research. I attended my wife Canan’s relationship with Access Consciousness ® by supporting her through translating some documents and corespondence at certain times. Then I started to influenced by what I was reading. Awareness that the dynamic changes of Access Consciousness ® has to offer, began to enter into my life and living.

By supporting the training seminars facilitated by my wife Canan, Steve Comer, Özlem Oskay and Blossom Benedict gave I sort of became a part of the Access. And, one day while I was planing to support my wife for her Access Bars ® Class suddenly I became her class attendant and got my first Access Bars ®Class. Then, I attended to my dear Sema’s and Yilmaz’s enjoyable classes, and in March 2013 I received my Bars Facilitator Certificate.

It is extremely pleasurable to be the part of Access Consciousness ®`s wacky world . To follow the developments around the world, to communicate with facilitators in many countries around the world, share our experiences, share our interesting point of views continiously encouraging me to be myself.

Thinking of being even a small contribution to universe giving me great excitement .

Maybe I know but yet unaware how great contribution I am to universe.

How does it get any better?


Merhabalar,

05.01.1954 İstanbul doğumluyum. Evliyim ve bir oğlum var. Rahmetli babamın görevleri nedeniyle çocukluk ve eğitim yıllarını dolaşarak geçirdim. İ.İ.T.İ.A. Galatasaray İşletme Mezunuyum.

Otomotiv ağırlıklı geçen 30+ yıllık çalışma yaşamından sonra kendime daha çok vakit ayırmak üzere yoğun iş hayatından çekilerek sadece istediklerimi yapmaya başladım.Okumayı ve araştırmayı çok severim. Access Consciousness® ile tanışmam eşim Canan Bekdik’in çalışmalarında çeşitli kaynakların ve yazışmaların tercümesinde kendisine destek vererek oldu.Zaman geçtikçe okuduklarımdan etkilenerek daha fazlasını aramaya başladım. Access Consciousness®un dinamik değişimi, sunduğu farkındalık, yaşadığım hayatın içine girmeye başladı.

Bodrum Güvercinlik`te eşim, Steve Comer, Özlem Oskay, Blossom Benedict tarafından verilen Eğitim Seminerlerine destek verdim ve konuların bir parçası oldum. Yine bir gün bir Access Bars® dersi için eşime destek vermeyi planlarken öğrencisi olup ilk Access Bars® dersini eşimden aldım. Daha sonra sevgili Sema ve Yılmaz’ın keyifli derslerine katılıp Mart 2013’te BarsFacilitator Sertifikamı aldım.

Access Consciousness®’un farklı ve farkındalık yaratan dünyasında olmak son derece keyif verici. Dünya çapındaki gelişmeleri takip etmek, dünya çapında pek çok ülkedeki facilitatorlar ile iletişimde olmak, onlarla deneyimlerimizi, ilginç bakış açılarımızı paylaşmak kendim olmak konusunda beni cesaretlendirmeye devam ediyor.

Evrene küçükte olsa bir katkı olabileceğimi düşünmek bile beni heyecanlandırıyor.Belki de evrene bildiğim ama henüz farkında olamadığım muazzamlıkta bir katkıyım.

Bundan daha iyi nasıl olur?

Classes

A. Levent Bekdik's current class listing.

No matching classes found
Consciousness includes everything & judges nothing
What's New!
Twitter
Explore