Conscious Horse, Conscious Rider


Welcome to the Conscious Horse, Conscious Rider!

Conscious Horse, Conscious Rider is THE clinic for horse lovers and everyone who would like more connection with horses. International horse medium and author Gary Douglas has trained facilitators to give this fascinating equine workshop.

Conscious Horse, Conscious Rider combines stunning and unique outlooks on communicating with horses, to improve the performance of both horse and rider. Included are instructions in applying hands-on techniques. Is your horse having difficulty and not responding to conventional treatment or techniques? This can really give you a different outlook on what else is possible!

Both horse and rider are being worked on which has facilitated remarkable change in many areas. Develop a deeper connection with the animals, the ability to talk to, and hear them, and to facilitate a different possibility.

 

Tento kurz je pro každého, kdo

 

 - miluje koně

-  má obavy koní

- je si nejistý v blízkosti koní

- jezdí na koních

- trénuje koně nebo jezdce

- nikdy nebyl v blízkosti koní

- hledá lehkost se svým tělem     

- chtěl by zlepšit komunikaci a vůdčí schopnosti

- Chtěl by se naučit komunikovat se zvířaty

- koho zajímají "Tělesné energetické procesy" pro zvířata a lidi

- by se chtěl dozvědět, co o koních ví on sám a nikdo jiný na planetě

- hledá něco úplně nového

a 

mnohem víc!

 

Alison Cox je certifikovaný masér pro koně, komunikuje se zvířaty a založila myacousticlife.com a Alivio Massage Therapy, Inc.  Profesionálně pracuje s lidmi a zvířaty již sedm let. 

 

Alison vede dynamické kurzy "Vědomý kůň", vědomý jezdec" po celém světě a šíří tak vědomí o krásném světě zvířat komunikaci a propojení se s ním a také zprostředkovává lehkost s těly.

 

 

"Vědomý kůň, vědomý jezdec" je seminář pro každého, kdo miluje koně a pro každého, kdo by se chtěl více propojit s koňmi. Gary Douglas je mezinároním mediem pro koně a lidi a, jako autor těchto kurzů, předává tyto úžasné možnosti dalším facilitátorům.

 

"Vědomý kůň, vědomý jezdec" propojuje ohromující a jedinečný pohled na komunikaci s koňmi, zlepšuje výkon koně i jezdce. Zahrnuje  také techniky přikládání rukou. Má váš kůň potiže a nereaguje na klasické způsoby a techniky? Tento kurz vám umožní odlišný pohled a nové možnosti jak vše zlepšit.

 

Pracuje se zároveň s koněm i s jezdcem, což vede k úžasným změnám v mnoho oblastech. Vyvíjí se hlubší propojení se zvířaty, schopnost  komunikovat, slyšet je a poskytovat odlišné možnosti. 

 

————————————————————-

 

 

This class is for anyone who:

 

- Loves horses

- Has a fear of horses

- Is not sure about horses

- Rides horses

- Trains horses or riders

- Has never been around a horse

- Would like more ease with their body

- Would like to increase their communication and leadership skills

- Would like to learn animal communication

- Would like to explore energetic body processes for animals and humans

- Would like to know what they know about horses that nobody else on the planet does!

- Is just looking for something totally different!

 

and SO much more!

 

Alison Cox is a Certified Equine Massage Therapist, animal communicator, and Founder of myacousticlife.com as well as Alivio Massage Therapy, Inc. She has been professionally working with people and animals for over 7 years!

 

Alison is now on an international mission to spread awareness of the beautiful world of animal communication, connection, and body ease through facilitating the dynamic classes of Conscious Horse Conscious Rider!

 

Payment:

100% paying: $650
80% paying: $520 USD or around 11,904 CZK

If paying in cash the conversion rate will apply on that day (using xe.com) - Can pay in Czech, USD, or Euros

If paying with Credit Card or online please use PayPal.com:

Coxaliso@yahoo.com

Or

Paypal.me/alisoncox/520

Bank transfers are available too just ask!