Access Bars Class


Do you remember the last moment in your life when you were totally relaxed and nurtured and cared for? Or has it been a little too long since you received healing and kindness without any judgment of your body or your being?

 

*Our videos are subtitled in several languages. Click settings in the lower right corner of the video to turn them on and to select a language.

The first class in Access Consciousness is The Bars®. There are 32 points on your head which, when gently touched, effortlessly and easily release anything that doesn’t allow you to receive. It’s like hitting the delete button on your computer. All of the thoughts, feelings, and emotions that keep you stuck, that keep you repeating the same patterns in your life over and over again, are released.

Did you know there are 32 points on your head which, when gently touched, effortlessly and easily release anything that doesn’t allow you to receive? These points contain all the thoughts, ideas, beliefs, emotions and considerations that you have stored in any lifetime. This is an opportunity for you to let go of everything!

Thousands of people have used Access Bars to change many aspects of their body and their life, including sleep, health and weight, money, sex and relationships, anxiety, stress and so much more. At worst you will feel like you have just had a phenomenal massage. At best your whole life can change into something greater with total ease.

Taking the Access Bars class is a prerequisite for all Access Consciousness® Core classes as it allows your body to process and receive the changes you are choosing with ease.

What occurs during class?

This class is a one-day, hands-on class in which participants learn the Bars points and participate in gifting two Bars sessions and receiving two Bars sessions.

Questions that are often addressed in class include:

What are the Bars?
How can I tell if the Bars are running?
How do I find the Bars points?
What does running Bars change?

You can ask any questions! Each class is co-created with everyone who chooses to come to that particular class.


Prerequisites

None 

Pricing

Global Pricing, Repeat Pricing and Age Pricing applies.
Your individual and applied pricing can be seen under Billing & Payments after registering.


Access Bars Uygulayıcı Eğitimi

Hayatınızda en son tamamen rahatladığınız, beslendiğiniz ve önemsendiğiniz anı hatırlıyor musunuz? Yoksa bedeninizle ya da varlığınızla ilgili herhangi bir yargı olmadan nezaketi ve iyileşmeyi alıp kabul etmenizden bu yana biraz fazla mı zaman geçti?

Hayatınızda kendinize verebileceğiniz en muhteşem hediye için davetlisiniz!

Access Bars, başta bulunan 32 noktaya hafifçe dokunarak yapılarak bir beden prosesidir. Sağlık sorunlarından kilo problemlerine, uykusuzluk, anksiyete, depresyon, sınav stresi dahil aklınıza gelebilecek her konuda hayatınızda kolaylık yaratmak için kullanabileceğiniz enerjetik bir çalışmadır... Gary Douglas'ın da dediği gibi; En kötü ihtimalle harika bir masaj yaptırmış gibi olursunuz. En iyi ihtimalle bütün hayatınız değişir! 

Bir düğmeye basıp birisinin size yeterince iyi olmadığınızı ya da hayal ettiğiniz şeyleri gerçekleştiremeyeceğinizi söylediği kafanızdaki o sesi susturabildiğinizi hayal edin. Hayatınızda yarattığınız herhangi bir sınırlama düşüncelerinize, fikirlerinize, tutumlarınıza, kararlarınıza ve inançlarınıza bağlıdır. Hafifçe Bars noktalarına dokunduğunuzda sizi her zaman mümkün olduğunu bildiğiniz hayata sahip olabileceğinize inanmaktan alıkoyan kilitlenmiş şeyleri temizlemeye başlarsınız.

Her bir Access Bars seansında doğal olarak gerçekleşen yaşam değiştiren bileşenlerden biri de alıp kabul etme öğesidir. Biz ne sıklıkla serbest bırakıyoruz, bariyerlerimizi indiriyoruz ve başka bir kişinin bize gerçekten hediye etmesine izin veriyoruz? Alıp kabul etmeyi öğrenmek, yaşamınızda istediğiniz şeylerin daha fazlasını davet etmek için bir anahtardır. Access Bars bu realitedeki diğer herhangi bir yöntemden farklı olarak alıp kabul etmeyi kolaylaştırır.

Bu yaşam dönüştüren tekniği öğrenmek ve kendi kapasitelerinizi keşfetmek için gelip bizimle oynayın...

https://www.youtube.com/watch?v=5X15Extq1fU

Ön Koşullar: Yok

Ücret:
Lütfen bireysel ücretinizi görmek için www.accessconsciousness.com sitesinde oturum açarak sınıfın kayıt sayfasına giriniz. 
Bireysel ve uygulamalı ücretiniz sayfanın sağ altında görünecektir.

Diğer ücretler: 15 yaş ve altındaki çocuklar ödeme yapan bir yetişkin ile birlikte veya ebeveynlerinin verecekleri muvafakatname ile ücretsiz katılabilirler (Sadece ikramlar ve kitapçık için ödeme alınır). 
16-17 yaşındaki gençler ücretin yarısını öderler. 

Ücrete dahil olanlar:
El kitapçığı ve sınıfın MP3 ses kayıtları

Şükranlarımızla,

Fatma Albrecht   &   Tuğba Oksal

Access Consciousness Sertifikalı Kolaylaştırıcıları

+ 49 1515 2110646         +90 533 768 0101 
info@fatmaalbrect.com   tugbaoksal@hotmail.com